Kościerskie sprawy w Warszawie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Budowa obwodnicy miasta Kościerzyna była jedną ze spraw, które Zdzisław Czucha, Burmistrz Miasta poruszył w trakcie rozmowy z Ministrem Transportu i Gospodarki Morskiej Sławomirem Nowakiem podczas roboczej wizyty w Warszawie w dniu 8 października 2013 r.

Pozyskanie finansowania na budowę obwodnicy to niewątpliwy sukces, na który pracowano od wielu lat. Teraz kiedy decyzją Rady Ministrów przyznano finansowanie, trwają dalsze prace nad szczegółowym zaplanowaniem całej inwestycji.

Sytuacja w kościerskim szpitalu po jego przekształceniu w spółkę należącą do samorządu województwa pomorskiego była przedmiotem rozmów Burmistrza ze Sławomirem Neumannem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Rozmawiano także o możliwościach zwiększenia oferty szpitala, m.in. poprzez przygotowanie i świadczenie usług uzdrowiskowych na terenie miasta i powiatu.

Ważna dla mieszkańców naszego miasta kwestia, jaką jest przywrócenie Sądu Rejonowego w Kościerzynie, została poruszona podczas spotkania ze Sławomirem Rybickim, Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz z Ministrem Sprawiedliwości Markiem Biernackim. Zgodnie z ustaleniami jest dalece prawdopodobne, że Sąd Rejonowy zostanie przywrócony w Kościerzynie do końca tego roku. Ponadto w Kancelarii Prezydenta rozmawiano o modernizacji i rozbudowie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkanie w muzeum celem szczegółowego rozpoznania potrzeb.

Z Kazimierzem Plocke, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozmawiano o środkach i programach rozwojowych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Ponadto omówiono możliwości rozwoju, finansowania i rozbudowy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Podczas roboczej wizyty w Warszawie Burmistrz Zdzisław Czucha rozmawiał również o zaawansowaniu prac zmierzających do budowy nowej komendy policji w naszym mieście, a także na temat możliwości inwestycji w sektorze energetycznym, które były przedmiotem rozmów w Polskiej Spółce Gazownictwa.

alt          alt

alt          alt

alt
 

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA