1 października 2013 ...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

… ta data większości z nas kojarzy się z rozpoczęciem roku akademickiego. Od dzisiaj z pewnością wejdzie na karty historii naszego miasta i będzie  miała dla nas, Kościerzaków, jeszcze jedno symboliczne znaczenie. To właśnie dzisiaj Rada Ministrów podjęła uchwałę przyjmującą  złożony  przez  Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”.

To kolejny istotny krok w kierunku budowy obwodnicy Kościerzyny. Decyzja Rządu RP oznacza bowiem, że niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg dotyczący budowy tej ważnej dla nas drogi.

Mam osobistą satysfakcję, że projekt, który uznałem za najważniejszy w tej kadencji i któremu poświęciłem mnóstwo czasu i pracy, wkracza w kolejny etap – etap realizacji. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku mamy szansę  korzystać z dobrodziejstwa nowego rozwiązania drogowego, jakim będzie z pewnością obwodnica naszego miasta.

Zdzisław Czucha

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA