Budowa obwodnicy coraz bliżej...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Jest wielka szansa, że już w przyszłym roku ruszy wielka i tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców Kościerzyny inwestycja, jaką jest obwodnica naszego miasta.

Trwające od kilku lat starania o budowę obwodnicy miasta Kościerzyna dla wielu były stratą czasu. Czy kierowała nimi wyrachowana kalkulacja, czy był to zwykły brak wiary w pozytywny finał całej sprawy, trudno dzisiaj powiedzieć. Kolejny raz okazało się jednak, że wiara w sukces poparta determinacją i systematyczną pracą ma sens.

Zdobycie środków na dokumentację techniczną w 2009 roku było przełomowym wydarzeniem. Pokonując wiele trudności kończone są prace projektowe. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone od początku roku rozmowy i negocjacje dotyczące uzyskania finansowania na budowę zakończą się sukcesem.

Mam osobistą satysfakcję, uczestnicząc w wielu rozmowach, że czas, praca i wysiłek nie poszły na darmo. Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej skierowało do konsultacji społecznych "Załącznik nr 6 do Uchwały Rady Ministrów" zmieniającej "Uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015". Obwodnica naszego miasta przewidziana jest do realizacji już od przyszłego roku.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy podobnie jak ja wierzyli, że warto. Projekty dokumentów są dostępne pod adresem
http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_inne/program_budowy_drog_krajowych_2011_2015_zm.

Przegląd działań podejmowanych na rzecz budowy obwodnicy Kościerzyny znaleźć można na mojej stronie internetowej w zakładce "Obwodnica Kościerzyny".

Zdzisław Czucha

alt   alt

alt   alt
Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA